E-spor

E-spor, bazı bilgisayar oyunlarının profesyonel liglere katılan profesyonel oyuncular ile oynanmasıdır. E-spor faaliyetleri TESFED (Türkiye E-Spor Federasyonu) tarafından lisanslandırılır ve denetlenir. Müsabakalar TESFED hakemleri denetiminde gerçekleştirilir ve sonuçlandırılarak resmiyet kazandırılır. Günümüzde pek çok gencimiz aslen uluslararası liglerde oynayabilecek kabiliyete sahip iken bu yeteneklerini profesyonel bir platformda değerlendirememektedirler. Bunun zaman, imkân, ailelerin e-spora bakış açısı, danışman eksikliği ve benzeri birçok sebebi bulunmaktadır.

E-Spor alanında gençlerimize sağladığımız eğitim, danışmanlık, diyetisyen, psikolojik danışmanlık destekleriyle lisanslı sporcular yetiştirmek ve yeni takımlar kurmayı hedefliyoruz. E-Spor alanında hedeflerimizden bir diğeri de gençlerimiz arasından “oyun üretmek” isteyen ve bu konuda yetenekli gençlerimizi kazanmaktır.

E-Spor alanımızda antrenman veya müsabaka yapabilmeleri için gençlerimiz öncelikle TESFED’e kayıtlı birer lisanslı e-sporcu olmaları gerekmektedir. Özel durumlar dışında bireysel kullanıma müsaade edilmeyecek, takım halinde gelip faydalanmaları istenecektir. Bu gençlerimizden psikolojik danışmanlar ve diyetisyenlerin kendilerine uygulayacakları programları yerine getirmeleri talep edilecek ve bu konu sıkı bir biçimde denetlenecektir.

Seyhan Belediyesi Teknoloji ve İnovasyon Merkezine Sende Katıl!

Birbirinden farklı teknolojik eğitimlerle aramıza bekliyoruz...